Coraz to więcej osób, jakie zdecydowały zacząć własną przygodę z siłownią zastanawia się jaki suplement wybrać do walki z niekorzystną sylwetką? Coraz częściej słyszymy pytanie: „Co wybrać- BCAA lub białko? Wydawać by się mogło, że wybór jest łatwy. Jednakże należałoby wziąć pod uwagę, iż ciężka praca nad wyglądem wiąże się z indywidualnym podejściem.

Etap 1 – dobrze dopasowana dieta

Gdy właśnie postanowiłeś poprawić swoją figurę oraz zacząć systematyczne treningi na siłowni, w pierwszej kolejności zadbaj o używanie odpowiedniej diety. Jadłospis może zawierać w sobie produkty wysokobiałkowe. Należałoby jednakże pamiętać, że dieta winna być zbilansowana, żeby zapewnić organizmowi wszelkich potrzebnych do działania elementów wzmacniających oraz wyposażyć go w energię.

Pamiętaj, żeby nigdy nie ćwiczyć na pusty żołądek! Pomimo, że mnóstwo opinii skupia się na tym, iż taki trening jest efektywny, myślenie to jest błędne. Niewątpliwie jednakowo niezdrowe jest wykonywanie ćwiczeń tuż po sycącym posiłku. Każde danie winno dostarczać organizmowi określonej zawartości białka (1,6 do 2 gram na 1 kg masy ciała), a również tłuszczów (0,7 grama na kg masy ciała) oraz niewątpliwie cukrów, jakie stanowią kolejne zapotrzebowanie.

Jak obliczyć zatem w jakich ilościach jeść dane produkty? Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne rozkładamy odpowiednio na 30% produktów białkowych, 50% cukrów i 20% tłuszczów.

Etap 2 – suplement przed ćwiczeniami

Przed przystąpieniem do treningu zaleca się stosowanie BCAA, gdyż podczas treningu następuje skuteczne spalanie aminokwasów zamkniętych z mięśniach. Więc także należy uzupełniać ich poziom. Stosując BCAA przed treningiem zapewnimy obniżenie katabolizmu mięśni, z którym mamy do czynienia podczas intensywnego treningu fizycznego. Stosuj 5 gramów aminokwasów BCAA przed wysiłkiem.

Etap 3 – suplement po treningu

Gdy nasz trening skupia się na ćwiczeniach aerobowych (np. bieganiu lub przejażdżce rowerem) powinniśmy po treningu wykorzystywać izolat białka serwatkowego. Jest to suplement, którego trawienie oraz przyswajanie przebiega szybko.

Po zakończonym treningu siłowym profesjonaliści z zakresu dietetyki oraz sportu polecają spożycie odżywki białkowej. Ilość spożycia jest zależna od codziennej dawki białka, jaka potem jest rozłożona na parę równych dawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here