W czasach, kiedy coraz więcej mówi się o bezpośrednim wpływie zrównoważonej diety na nasze samopoczucie i zdrowie, ludzie coraz bardziej interesują się jakością spożywanych potraw.

Niestety, komponowanie każdego posiłku pod kątem zaleceń dietetycznych to duże wyzwanie, wymaga wiedzy oraz dużych nakładów czasu, których większość konsumentów po prostu nie posiada. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się dieta pudełkowa.

Wygoda na co dzień

Chociaż tego rodzaju usługa jest już ogólnie dostępna na zachodzie od przynajmniej dekady, to w Polsce catering dietetyczny dopiero zdobywa popularność. Opcja ta zapewnia ogromna wygodę, nie musimy tracić czasu na przygotowywanie posiłków na cały dzień, wykupując usługę będziemy je otrzymywać każdego dnia do domu. Większość firm cateringowych oferuje swoim klientom różne warianty. Możemy zamówić pakiet pięciu dań na każdy dzień tygodnia roboczego, mogą to być też 3 posiłki w wybrane dni, albo dowolna inna konfiguracja. Wybierając tę usługę możemy w rezultacie oszczędzić sporo pieniędzy, koszt za pełen dzienny jadłospis zaczyna się od 50 złotych. Jeśli porównamy to z codziennym wydatkiem na stołowanie się na mieście, cena jest więcej niż atrakcyjna. 

Szukasz cateringu do domu? Koniecznie musisz sprawdzić DietBox.

Wiele diet do wyboru

Jednak nie tylko aspekty finansowe czy czasowe przemawiają za tym, że dieta z dowozem to dobry pomysł. Na takiej usłudze zyskają też osoby, które mają różne ograniczenia dotyczące diety. Są to przede wszystkim alergicy, sportowcy czy weganie. Wybierając firmę oferującą catering mogą oni określić, jaka ma być dzienna kaloryczność wszystkich dań, a nawet stosunek białka do węglowodanów w nich zawarty. Większość firm oferuje też różnorodne diety, w tym bezglutenowe, wegańskie, wegetariańskie, śródziemnomorskie i wiele innych. Z tego powodu dieta do domu może być ratunkiem w wielu sytuacjach. Chętnie korzystają z niej na przykład osoby przebywające w szpitalach, w końcu tamtejsze posiłki nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Catering można też zamówić dla swojego dziecka do przedszkola, szczególnie jeśli wyklucza ono niektóre produkty z diety. Wybierając konkretnego usługodawcę, warto postawić na tego, oferującego wiele różnorodnych diet, dzięki czemu będziemy mogli wypróbować wiele innych smaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here