Restauracje fast foodowe cieszą się dużą popularnością wśród zabieganych przede wszystkim dzięki temu, że można w nich zjeść szybko i w miarę tanio. Dania takie jak burgery, frytki czy pizza nie są jednak zdrowe, ponieważ zawierają wiele składników produkowanych na masową skalę, a dodatkowo są wysoko przetworzone i zawierają szkodliwe tłuszcze trans. Regularne spożywanie fast foodów przyczynia się również do rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym otyłości i miażdżycy. Na szczęście istnieje wiele alternatyw, którymi można zastąpić ulubione słodkie gazowane napoje.

Frytki

Porcja ziemniaków, smażonych na głębokim oleju, zawiera aż 416 kcal. Tyle samo kalorii zawiera jajecznica z czterech jajek. Zdrową alternatywą dla frytek mogą być frytki z warzyw. Jeśli nie masz czasu, by samodzielnie przygotowywać zdrowe wersje ulubionych dań, skorzystaj z wygodnego rozwiązania w postaci diety pudełkowej. Firma Lightbox oferuje catering dietetyczny w Warszawie, dlatego bez wychodzenia z domu możesz zmienić swoje życie już teraz. Wejdź na stronę https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-warszawa i skorzystaj z urozmaiconego menu, przygotowywanego pod czujnym okiem specjalistów.

Burgery

Mało osób wie, że potrawa ta została wymyślona w Niemczech. Jej pierwotną formą był siekany tatar. Dopiero Amerykanie zaproponowali, by włożyć wołowinę do bułek i sprzedawać je pod postacią popularnych hamburgerów. Zdrową alternatywą dla fast foodowej potrawy może być kotlet, przygotowany z mięsa indyka lub kurczaka. Nie trzeba również używać ketchupu. Sos czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego z odrobiną czosnku dużo lepiej dopełni całość.

Korzystaj z doświadczenia innych. Nie bój się eksperymentować. Jeśli nie czujesz się na siłach, wypróbuj gotowe i sprawdzone rozwiązania w postaci diet pudełkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here