Bilety na wyścigi Formuły 1 – gdzie kupić?

Na początku należy zastanowić się, jaki wyścig właściwie nas interesuje. Spis torów i harmonogram imprez na następny sezon zwykle ogłaszane są pod koniec roku kalendarzowego, poprzedzającego nadchodzący sezon. Jeśli chodzi o bilety na wyścigi Formuły 1, to na każdy tor data inauguracji sprzedaży jest inna. Tu możemy Cię zaskoczyć – sprzedaż biletów może rozpocząć się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem listy torów i rozpiski weekendów wyścigowych, a co więcej, niekiedy bilety są sprzedawane nawet bez wyznaczonego terminu eventu.

Tu warto pamiętać, że na cenę biletów duży wpływ na to, kiedy się je kupuje. Popyt jest nadzwyczaj duży, podaż rzecz jasna ograniczona, stąd też często warto zwyczajnie kupić „w ciemno”. Później zwykle pozostają bilety z drugiej ręki, które charakteryzuje wyższa cena i większe ryzyko, że trafimy na oszustów.

Aby sprawić sobie bilety na F1, warto czuwać nad oficjalną stroną danego toru, a także tą, poprzez którą sprzedawane są bilety na konkretnie ten tor. Wówczas na maila otrzyma się informację o dacie rozpoczęcia sprzedaży raptownie po jej udostępnieniu, a to zwiększy szansę na zdobycie biletów. Poza tym bilety można również kupić przez oficjalną stronę Formuły 1, gdzie zapewniona jest bardzo dobra opieka posprzedażowa (dbają o bezpieczeństwo transakcji czy prawidłowe wypełnienie danych).

Dojazd i zakwaterowanie – zaplanuj dobrze wyjazd na wyścig F1

Nie da się zaprzeczyć, że podczas weekendów, gdy odbywają się wyścigi F1, ceny hoteli w okolicy są zatrważające. Warto rezerwować noclegi zawczasu lub zdecydować się na nieco oddaloną, ale dobrze skomunikowaną lokalizację. Zwykle organizatorzy dbają o to, by kibice bez większych trudności, a nierzadko nawet za darmo, mogli dotrzeć na tor.

Jeśli chodzi o dojazd, to tutaj oczywiście wiele zależy od tego, w jakim wyścigu chcesz uczestniczyć i gdzie mieszkasz. O ile na Grand Prix Barhajnu, Arabii Saudyjskiej, Japonii, Kataru, Australii, Miami czy choćby Kanady raczej nie dotrzesz autem, autobusem czy pociągiem i niezbędny będzie zakup biletów lotniczych, tak już do Europejskich państw masz większy zakres możliwości. Ulubione wyścigi F1 Polaków (głównie z uwagi na kwestie budżetowe, bliską odległość, łatwiejszą organizację), to Grand Prix Monaco, Grand Prix Emilii Romanii, Grand Prix Austrii, Grand Prix Węgier, Grand Prix Hiszpanii, Grand Prix Holandii czy Grand Prix Włoch.

Jak zorganizować wyjazd na wyścigi Formuły 1 – podsumowanie

Każdy z torów ma swoją specyfikę, a poza emocjami związanymi z samym wydarzeniem Formuły 1, duże znaczenie ma także cała otoczka. Wieloletnie doświadczenie organizatorów przekłada się jednak na bardzo dobrą organizację, a poszczególne miasta i ścisła okolica są dobrze przygotowane na przyjęcie fali kibiców, którzy chcą zarezerwować nocleg, dobrze zjeść, pozwiedzać i bezproblemowo docierać do wybranych lokalizacji. Warto więc zawczasu przygotować sobie plan wyjazdu – zwykle przecież taka wyprawa na wydarzenie to nie tylko udział w wyścigu, ale też skorzystanie z licznych atrakcji i okazja do zwiedzenia urokliwych zakątków czy poznania kultury danego państwa.

Planujesz obstawiać wyścigi F1? Już w marcu rozpoczynają się pierwsze wyścigi. Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich na https://www.iforbet.pl/. Pamiętaj o odpowiedzialnej grze – więcej na ten temat tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here