Trampoliny to przyrządy, które w ostatnich latach zyskują coraz bardziej na popularności. Nic dziwnego! Trening na trampolinach to połączenie wysiłku fizycznego z doskonałą zabawą. Podczas ćwiczeń możesz spalić kalorie, wzmocnić ciało, wyładować emocje i poprawić sobie humor, skacząc energicznie w rytm muzyki. Taki trening daje więc wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i ducha. Sprawdź, jakie efekty możesz zyskać, ćwicząc na trampolinie – w domu lub klubie fitness.

Co mogą dać Ci trampoliny?

Trampoliny to jednoosobowe, niewielkich rozmiarów przyrządy fitnessowe. Wyposażone są zwykle w poręcz, której można przytrzymać się podczas ćwiczeń.

Trampoliny pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń (zaczerpniętych z różnych dyscyplin), dzięki czemu umożliwiają wszechstronne treningi. Ćwiczenie na trampolinach przyspiesza przemianę materii i pozwala spalić od 600 do nawet 1000 kalorii podczas 1 godziny. Ponadto stymuluje procesy trawienne i wspomaga uwalnianie toksyn z organizmy. Jest to więc doskonała forma ćwiczeń dla osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Jak każdy trening cardio, tak i skakanie na trampolinach wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego i poprawia krążenie krwi. Trening na trampolinach wzmacnia mięśnie nóg i brzucha, a także ujędrnia pośladki i poprawia ogólną kondycję ciała. Dodatkowo wyzwala mnóstwo endorfin, sprawia dużo radości, poprawia humor, odpręża i redukuje poziom stresu.

Ważne! Zanim zaczniesz ćwiczyć, skonsultuj się z lekarzem – tego typu trening może być nieodpowiedni dla kobiet, które borykają się z problemem opuszczonej macicy, nietrzymania moczu i dla osób zmagających się z bólami stawów.

Przykładowe ćwiczenia na trampolinach

Wbrew pozorom trampoliny pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń. Oto kilka przykładów:

  • Skip A – bieg w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami, przy wyprostowanych plecach.
  • Skip C – bieg w miejscu i uderzanie piętami o pośladki (plecy wyprostowane).
  • Skoki w miejscu ze złączonymi nogami i uniesionymi do przodu ramionami.
  • Tradycyjne pajacyki.
  • Skręty bioder z wyciągniętymi przed siebie ramionami – gdy odbijasz się od trampoliny, skręcaj biodra na boki. Trzymaj nieruchomo ciało od pasa w górę – powinna poruszać się tylko dolna część ciała.
  • „Przysiady w powietrzu” – odbij się od trampoliny i podciągnij nogi jak do przysiadu. Ręce trzymaj przed sobą wyprostowane lub zgięte w łokciach.
  • Sprint – biegnij w miejscu najszybciej jak to możliwe.

Pamiętaj, że podczas ćwiczeń, musisz mieć napięty brzuch, który utrzyma stabilnie Twoją sylwetkę i zabezpieczy przed obciążeniem kręgosłupa. Trzymaj też proste plecy, a łopatki i ramiona ściągnięte do tyłu.

Więcej produktów sportowych znajdziesz na https://sklepsportowy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here