Wybór odpowiednich słuchawek na siłownię nie jest tak prosty, jakby mogłoby się wydawać. W zależności od naszych preferencji inny typ sprzętu będzie dla nas odpowiedni. Jedni na siłowni lubią totalnie się odizolować od otoczenia, by w pełni móc się skupić na treningu. Natomiast inne osoby będą wolały takie słuchawki, które pozwolą zakosztować w dobrej muzyce, ale pozostając dalej w kontakcie z otoczeniem. Zatem jak wybrać najodpowiedniejsze słuchawki na siłownię?

Słuchawki nauszne

Jest to największy typ słuchawek, co może prowadzić do jakiegoś dyskomfortu podczas ćwiczeń, gdyż możemy nimi zahaczać o sprzęt itd. Natomiast jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi nam o doskonałą jakość dźwięku a szczególnie niskich tonów. Bas na takich słuchawkach będzie nieporównywalnie lepszy i głębszy niż na innych, mniejszych rodzajach słuchawek.

Jest to sprzęt dla tych, którzy cenią sobie jakość dźwięku ponad wszystko. Co więcej, rozróżniamy kilka typów słuchawek nausznych: otwarte, półotwarte i zamknięte. Jeśli chcemy totalnie odciąć się od otoczenia, to wybierzemy wersję zamkniętą. Półotwarte i otwarte pozwolą nam się cieszyć muzyką o doskonałej jakości, pozostając jednocześnie w kontakcie z otoczeniem. Warto też wspomnieć, że często człowiek mocno poci się w takich słuchawkach, co może prowadzić do dyskomfortu.

Słuchawki douszne

Zaletą słuchawek dousznych jest to, że są małe, wygodne i nie przeszkadzają w treningu. Tutaj podobnie jak w modelach słuchawek nausznych możemy całkowicie odizolować się od otoczenia lub pozostać w nim w kontakcie. Aby skupić się tylko na słuchaniu muzyki – warto wybrać słuchawki dokanałowe, które skutecznie wytłumią otoczenie niczym stopery. Co więcej, jakość muzyki jest w nich na bardzo wysokim poziomie. Są też idealne, jeśli na siłowni dużo się ruszamy, bo dzięki zamocowaniu bardzo trudno jest, aby nam wypadły.

Klasyczne słuchawki douszne są lekkie, nie izolują od otoczenia. Są bardzo praktyczne, a słuchanie muzyki na nich jest bardzo przyjemne. Niektóre modele mogą podczas nazbyt intensywnego ruchu wypadać z uszu, ale dobrze dopasowany model będzie pozbawiony tej negatywnej cechy.

Co wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu audio zależy od naszych wymagań i preferencji. Ci, którzy ponad wszystko cenią sobie jakość muzyki, pewnie wybiorą słuchawki nauszne a inni, którzy są praktyczni, wybiorą słuchawki douszne, które są znacznie poręczniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here