Odchudzanie to bardzo czasochłonny proces który powinien być zorganizowany i przemyślany pod różnymi kątami, by przyniósł on oczekiwane rezultaty. Zmniejszenie ilości jedzenia nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem, które może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i formie, a nie każdy niestety potrafi ustalić sobie zdrową i pełnowartościową dietę odchudzającą. Z pomocą wówczas przychodzą dietetycy, którzy dzięki swojej specjalistycznej wiedzy i badaniom jakie przeprowadzają dla klientów doskonale dopasują dietę zarówno odchudzającą, jak i każdą inną.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Każdy dietetyk z pewnością chce, by jego pacjenci czuli się w gabinecie swobodnie, a tym samym mówili otwarcie o swoich problemach a także planach na to, jak chcą zmienić swoją sylwetkę. Ważne jest zatem to, by wchodząc do gabinetu dietetyka nie wstydzić się niczego, dokładnie i szczerze odpowiadać na pytania, a to znacznie ułatwi całą współpracę. Dietetyk po krótkiej i wstępnej rozmowie i zadaniu kilku pytań odnośnie naszych nawyków żywieniowych i ogólnych przyzwyczajeń dokona pomiarów naszego ciała, czyli zważy nas, zmierzy, oraz dokona pomiarów dotyczących procentów tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie. To pozwoli na dokładne określenie wskaźnika BMI, a także dokładnych działań w kierunku zmian w organizmie na lepsze. Głównym jednak zadaniem dietetyka jest ułożenie odpowiedniego planu żywieniowego, biorąc pod uwagę nasze osobiste preferencje a także cel, jaki chcemy osiągnąć, stosując wybraną dietę.

Czy warto współpracować z dietetykiem?

Skorzystanie z porady specjalisty w każdej dziedzinie powinno być dla nas naturalne i oczywiste, jeśli chcemy wdrożyć w nasze życie coś nowego. Ta sama zależność występuje również we współpracy z dietetykiem, którego zadaniem jest pokazanie nam ogólnych zasad zdrowego odżywiania, a przede wszystkim wsparcie i pomoc w utrwaleniu zdrowych nawyków. By współpraca była owocna, warto ją kontynuować do momentu, aż osiągniemy pierwsze cele i efekty, bowiem dietetyk będzie mógł stale kontrolować nasz stan zdrowia, wyniki badań krwi, oraz zmieniać coś w diecie w zależności od potrzeby. Ponadto świadomość, że musimy co tydzień zgłaszać się na kontrole masy ciała są na tyle motywujące, że o wiele łatwiej jest przejść proces zmian. Porady dietetyka wahają się zwykle od 150 – 200 zł za wizytę, jednak zdecydowanie warto skorzystać z jego wsparcia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here