Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny. Dieta pudełkowa zyskuje uznanie nie tylko wśród gwiazd show-biznesu, ale także wśród zwykłych ludzi, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków. Rozwiązanie to ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Zalety cateringu dietetycznego

Głównymi zaletami cateringu z dowozem do domu jest to, że oszczędzamy w ten sposób mnóstwo czasu. Codzienne przygotowywanie posiłków, zmywanie i stanie w kolejkach w sklepie może zabrać większość naszych wolnych chwil, dlatego, jeśli jesteśmy bardzo zapracowani, dieta z dowozem może być świetnym rozwiązaniem. Jest to także bardzo wygodne, gdyż każdego dnia pod naszymi drzwiami czeka na nas paczka z jedzeniem, które musimy jedynie podgrzać. 

Catering dietetyczny przygotowywany jest przez specjalistów, którzy znają się na tym, co robią. Każdy posiłek jest analizowany pod kątem zawartości kalorii i makroskładników, a składniki posiłku są najwyższej jakości. Dodatkowo bardzo często mamy także dostęp do dietetyka, który pomoże nam z zapanowaniem nad dietą. 

Wiele osób ma także problemy z regularnością spożywania posiłków. Jeśli są one już gotowe – dużo łatwiej nam zmobilizować się do tego, by zjeść o czasie.

Wady cateringu dietetycznego

Głównym minusem korzystania z diety pudełkowej jest to, że otrzymujemy dania zapakowane w plastikowe lub styropianowe pojemniki. Większość z nich można spożywać na zimno, ale obiady zazwyczaj trzeba podgrzewać, a powtórnie ogrzewane jedzenie nie jest już tak smaczne, jak chwilę po przygotowaniu. Jeśli ktoś nie przepada za odgrzewanym jedzeniem, to może mieć trudności, by się przestawić.

Drugim z minusów są wspomniane już plastikowe opakowania. Dieta pudełkowa w znaczący sposób wpływa na zanieczyszczenie środowiska.

Dużym minusem są także ceny za takie usługi. Warto jednak zapamiętać, że jeść musimy więc i tak gotowalibyśmy sobie własnoręcznie. Koszt składników pozostaje więc właściwie taki sam, a płacimy jedynie za nasz wolny czas, który możemy wykorzystać inaczej, niż siedząc w kuchni.

Większość diet pudełkowych jest także dość mocno ograniczona i jesteśmy zmuszeni do podporządkowania się z góry narzuconemu menu. Niektóre firmy oferują jednakże możliwość własnoręcznego komponowania sobie posiłków, ale za opcję tą trzeba dodatkowo zapłacić. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here