Rolki to jedna z najbardziej popularnych i lubianych aktywności fizycznych w ciepłe dni. Jest bezpieczna, nie obciąża stawów ani kręgosłupa i pozwala miło spędzić czas na świeżym powietrzu z rodziną lub znajomymi. Doskonale wpływa na kondycję, układ krążenia i samopoczucie. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści przyniesie Ci regularna jazda na rolkach.

1. Pożegnaj zbędne kilogramy

Częsta jazda na rolkach ułatwia utratę wagi – skuteczność spalania tkanki tłuszczowej zależy od częstotliwości, długości i intensywności Twojego treningu. W czasie godziny możesz pozbyć się nawet 700 kalorii, czyli więcej niż podczas biegania czy aerobiku. Dzięki temu połączysz zrzucanie zbędnych kilogramów z odprężającą aktywnością na świeżym powietrzu. Najlepsze i najszybsze efekty osiągniesz, jeżdżąc przynajmniej 3 razy w tygodniu przez około godzinę, utrzymując tętno na stałym, nie za niskim, ale też nie za wysokim, poziomie.

2. Ciesz się jędrnym ciałem

Niższa waga z pewnością wysmukli Twoją sylwetkę, jednak to nie jedyna zmiana w Twoim ciele. Dużą poprawę zauważysz również na swojej skórze. Dzięki zaangażowaniu wielu partii mięśni staje się ona jędrniejsza, a niechciany cellulit znika. Jazda na rolkach nie obciąża stawów, dlatego to idealny rodzaj ruchu nawet dla osób borykających się ze sporą nadwagą.

3. Wzmacniaj najważniejsze partie mięśni

Prawidłowa technika jazdy na rolkach wymaga zaangażowania wszystkich partii mięśni. Największą pracę wykonują nogi i pośladki – to dzięki nim mocno odpychasz się od ziemi i poruszasz się do przodu. Przy wykonywaniu energicznych ruchów wzmacniają się również mięśnie bioder, brzucha, ramion i pleców, dlatego rolki doskonale przygotują Cię na sezon bikini. Twoje idealnie wyrzeźbione ciało doskonale zaprezentuje się na plaży w skąpym stroju kąpielowy, a o to właśnie Ci chodzi, prawda?

4. Popraw kondycję i koordynację ruchową

Intensywna jazda na rolkach to porządny trening aerobowy. Wzmacnia on serce, dotlenia i usprawnia funkcjonowanie całego układu krążenia. Już po kilku tygodniach zobaczysz niesamowitą poprawę kondycji i wydolności organizmu. Tego typu sporty tylko z pozoru wyglądają na łatwe. W rzeczywistości wymaga sporej koncentracji, koordynacji ruchowej i utrzymania odpowiedniego balansu ciała, dzięki czemu poprawia współdziałanie mięśni z układem nerwowym.

5. Zrelaksuj się na świeżym powietrzu

Dzięki stale powstającym halom do jazdy na rolkach sport ten powoli przestaje być już domeną tylko ciepłych miesięcy. Jednak to świeże powietrze, śpiew ptaków i słońce dają największą frajdę zapalonym rolkarzom, którzy całą zimę wyczekują na pierwsze wiosenne dni. Trening na zewnątrz powoduje maksymalne dotlenienie organizmu, które korzystnie oddziałuje na pamięć, koncentrację i sen. Dodatkowo wchłaniane przez skórę promienie słoneczne wspomagają produkcję witaminy D mającą pozytywny wpływ na samopoczucie, odporność i kości. Aktywność na rolkach i otaczająca natura pozwoli Ci się zrelaksować po ciężkim dniu i zapomnieć o zmartwieniach.

6. Spędź miły czas ze znajomymi

Wiele osób traktuje jazdę na rolkach jako moment odcięcia od otaczającego ich świata. Zakładają słuchawki, puszczają ulubioną muzykę i jadą przed siebie, delektując się widokami i świeżym powietrzem. Bardziej towarzyscy rolkarze regularnie umawiają się na wspólną jazdę, podczas której rozmawiają lub organizują zawody – to dużo lepszy sposób kontaktu z innymi niż spotkania przy kawie i ciastku. Aktywność na dworze przynosi wiele korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dlatego lepiej wybrać się z rodziną na rolki niż powolny spacer.

7. Dbaj o środowisko

Rolki to także zdrowsza alternatywa dla samochodu czy autobusu. Wybierając ten rodzaj środka transportu, nie tylko zaliczysz intensywny trening na świeżym powietrzu, ale także przyczynisz się do poprawy jego jakości. Jadąc na rolkach do pracy lub na uczelnię, skutecznie ominiesz korki i unikniesz nerwów związanych z szukaniem wolnego miejsca parkingowego. Poranna aktywność fizyczna poprawi również Twój nastrój i naładuje baterie na cały dzień.

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody z rolkami, to mamy nadzieję, że ten artykuł upewnił Cię o ich korzystnym wpływie na ciało i umysł. Jedyne czego potrzebujesz to wygodny strój i dobrze dopasowany sprzęt. Na początku mogą Ci się także przydać kask oraz ochraniacze na kolana i nadgarstki, które ochronią Twoje stawy przed bolesnymi urazami w momencie upadku. Cały niezbędny sprzęt do jazdy na rolkach znajdziesz na sklepiguana.pl.

Źródło zdjęć: shutterstock.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here