Bycie fit jest modne, ale przede wszystkim zdrowe. Kluczowe znaczenie ma aktywność fizyczna, ale również dieta. Tutaj nie warto ulegać modzie i wprowadzać samodzielnie diety typu Dukana, czy też ostatnio bardzo modnej diety Paleo. W sprawie najlepszej diety warto udać się do dobrego dietetyka. Dzięki temu nie trzeba obawiać się niedoborów. Bądźmy szczerzy większość z nas jest bardzo zabieganych, zatem gotowanie i przygotowywanie zdrowych posiłków czasami jest niemożliwe. A przecież nie warto dożywiać się jedzeniem śmieciowym. Doskonałym wyborem w takich sytuacjach jest dieta pudełkowa. W dzisiejszym poradniku przedstawimy wam jej zalety, ale i wady.

Dieta pudełkowa – bo bycie fit to moda XXI wieku

Nim nastał czas fit celebrytek, czy też pokazywania swojego życia na Instagramie to dieta pudełkowa już istniała. Tak naprawdę nie jest to nic nowego. Czasami nazywano ją inaczej, a mianowicie cateringiem dietetycznym lub fit cateringiem. Korzystali z niej najczęściej pracownicy korporacji, którzy nie mieli czasu na przygotowywanie posiłków w domu, a jeść fast foodów nie chcieli. Otóż warto o tej diecie wiedzieć to, że powinna być ona „skrojona” do naszych potrzeb, czyli bogata w składniki odżywcze i inne witaminy, a jednocześnie też niskokaloryczna. Sama nazwa pochodzi od tego, że pakowana jest do pudełek. Taki catering dostarczany jest w wybrane miejsce. Można też samodzielnie wybrać opcję trzech, czterech albo pięciu posiłków dziennie. Otóż trzeba też wiedzieć, że dieta powinna być spersonalizowana czyli dobrana do potrzeb danej osoby, zatem wybór powinien być nader szeroki, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że w teorii dieta pudełkowa jest smaczna, zbilansowana i różnorodna, zatem też pyszna.

A w praktyce…

Obecnie bardzo wiele firm cateringowych oferuje diety pudełkowe. Można wręcz rzec, że wraz z celebrycką modą takie firmy powstają jak grzyby po deszczu. Jednak catering cateringowi nierówny. Zatem nie każda dieta pudełkowa jest zwyczajnie zdrowa. Na szczęście wystarczy tylko trochę zaangażowania i można sprawdzić, że firma oferuje nam to, co najlepsze. Na samym początku powinniśmy sprawdzić, że firma posiada zezwolenie sanepidu na przygotowywanie posiłków. Powinna też zatrudniać dietetyka, który ustala menu. I tu właśnie trzeba zwrócić uwagę na pewien ważny szczegół. Nie można diety z dietetykiem ustalać przez telefon. Otóż należy umówić się na wizytę, podczas której ustala się menu i zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Warto też sprawdzić opinie o firmie, bo jak wiadomo fora internetowe to istna skarbnica wiedzy.

Wygoda na pierwszy miejscu

Trudno nie zauważyć, że zamawianie diety pudełkowej jest wygodne. Wszystkie zamówione posiłki zostają dostarczone rano pod wskazany adres. Są one w osobnych opakowaniach, odpowiednio oznakowane. Wybierają firmę cateringową, która współpracuje z dobrym dietetykiem mamy pewność, że dieta będzie nie tylko smaczna, ale również zbilansowana i zwyczajnie zdrowa. Oczywiście musi być przygotowywana ze świeżych składników. Dzięki takiej diecie łatwiej utrzymać wymarzoną linię, a jednocześnie nie trzeba w żadnym przypadku obawiać się efektu jojo, czy co gorsza niedoborów w składnikach odżywczych. Zatem to świetny pomysł dla zabieganych, albo też beztalenci kulinarnych, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Ale jest jedno ale…

Ale…cena

Niestety dieta pudełkowa nie jest pozbawiona wad. A mianowicie koszt miesięcznego cateringu jest wysoki. Biorąc pod uwagę średnie zarobki Polaków to jej koszt wydaje się horrendalny. Otóż trzeba wiedzieć, że miesięczny abonament to koszt około 2000 zł. Zatem cena jest dość zawrotna. Jednak trzeba wiedzieć, że płacimy za wysokiej jakości produkty dopasowane do naszych potrzeb. Ponadto posiłki przygotowują najlepsi kucharze z doświadczeniem, a cała dieta jest przygotowywana pod nasze specjalne potrzeby i ustala ją dietetyk. Ponadto jest różnorodna zatem nie będziemy się nudzić, że znowu trzeba jeść to samo.

Dieta pudełkowa to dobry wybór pod warunkiem, że znajdziemy najlepszą firmę cateringową. Owszem cena jest wysoka, żeby nie powiedzieć horrendalnie wysoka, ale przecież zdrowie jest najważniejsze. A na nim nie należy oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here