Catering dietetyczny w ciągu krótkiego czasu zdobył ogromną popularność wśród wielu osób chcących się zdrowo i świadomie odżywiać. To rozwiązanie doskonałe dla każdego, kto nie ma czasu codziennie gotować w domu, ale zależy mu na trzymaniu się zbilansowanej diety. Wraz z rosnącą popularnością tego rozwiązania powstało też wiele firm na terenie całej Polski oferujących diety pudełkowe. W jaki sposób wybrać catering idealny dla siebie? Czym się kierować przy jego wyborze?

Dieta pudełkowa – co warto o niej wiedzieć?

Zanim w ogóle zdecydujemy się na zamówienie swojej pierwszej diety pudełkowej, warto wcześniej dowiedzieć się, czym właściwie jest catering dietetyczny i do kogo jest skierowany. Mówiąc krótko, to zdrowe, codziennie świeże posiłki zamknięte w wygodnych, hermetycznych opakowaniach i dostarczane pod wskazany przez nas adres każdego dnia.

Dieta pudełkowa obejmuje zwykle śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Każdy posiłek wykonany jest ze świeżych, zdrowych produktów i posiada odpowiedni bilans kaloryczny. Catering dietetyczny to bynajmniej nie żadna ogólna dieta, dostępna w kilku wariantach smakowych. To bardzo indywidualny sposób żywienia, dopasowany do nas pod kątem naszych oczekiwań i potrzeb.

Rodzaje diet pudełkowych

Catering dietetyczny godny zaufania to taki, który tworząc poszczególne diety, współpracuje z doświadczonymi dietetykami. Dzięki temu posiłki te nie są tylko smaczne i każdego dnia urozmaicone, ale przede wszystkim zdrowe i pełnowartościowe dla naszych organizmów. Możemy więc zdecydować się na dietę odchudzającą, dietę dla sportowców, czyli białkową, dietę bezglutenową, wegetariańską bądź wegańską i wiele innych.

Przy układaniu diety pod uwagę bierze się także przewlekłe schorzenia, takie jak cukrzyca, choroby autoimmunologiczne czy wszelkiego rodzaju alergie i nietolerancje pokarmowe. I oczywiście możemy wybrać produkty, które nam smakują oraz te, których nie chcielibyśmy w swojej diecie – to także zostanie uwzględnione. Na koniec wybieramy częstotliwość dowozu pudełek oraz adres, pod który ma ona zostać dostarczona. W ten sposób możemy zapewnić sobie zdrowe i świeże jedzenie w pracy lub w domu przez okrągły tydzień.

Gdzie znaleźć najlepszy catering dietetyczny?

Jak już wspominaliśmy, firm oferujących diety pudełkowe jest na rynku coraz więcej, a ich liczba stale rośnie. Aby ułatwić sobie odnalezienie cateringu idealnego, warto skorzystać z wyszukiwarki Cateromarket.pl. Na naszej stronie można znaleźć catering dietetyczny spośród 325 firm w 504 różnych miastach w Polsce.

Oprócz tego można przeczytać opinie na temat poszczególnych diet pudełkowych od osób, które już z nich korzystały. To najlepszy sposób na zweryfikowanie, czy dana oferta jest godna uwagi. Przez stronę Cateromarket.pl można także dokonać zamówienia i zapłacić za nie on-line za pomocą Pay-u. To również bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie.

Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny nie jest po prostu wygodnym zamiennikiem za gotowanie w domu. To doskonały sposób na poprawę swoich nawyków żywieniowych, a co za tym idzie, poprawę stanu zdrowia. Wielu osobom brak czasu, motywacji, a także odpowiedniej wiedzy, by samodzielnie przygotowywać zbilansowane posiłki każdego dnia.

Dlatego dieta pudełkowa powstała we współpracy z dietetykiem, w oparciu o szczegółowy wywiad na temat naszego stanu zdrowia to najlepszy sposób żywienia, jaki możemy wybrać. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest bez wątpienia wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Zamiast po pracy czekać w kolejkach w supermarketach, a potem późnym wieczorem szykować na szybko jakąś kolację, możemy o stałych porach otrzymywać z dostawą do domu lub pracy świeże, ciepłe posiłki. To znaczne ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które nie narzekają na nadmiar czasu.

Dieta pudełkowa pozwala również pozbyć się złych nawyków żywieniowych. Ilość i kaloryczność posiłków jest tak przygotowana, abyśmy nie odczuwali głodu, a co za tym idzie, chęci podjadania niezdrowych przekąsek. Dzięki temu poprawi się stan naszego zdrowia, o wiele łatwiej też będzie zrzucić nadprogramowe kilogramy, bez wyrzeczeń i uczucia niezadowolenia. Warto zatem spróbować cateringu dietetycznego i przekonać się, jak wiele zalet ma to rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here