Kapsaicyna – to dzięki niej suplementy i odżywki odchudzające zapewniają termogeniczne działanie. Z jakiego powodu to takie ważne i w jaki sposób ten tajemniczo brzmiący związek przydaje się podczas odchudzania? Przeczytaj i dowiedz się już teraz.

Rozgrzewająca moc odchudzania

W naturalnym stanie kapsaicynę można znaleźć w pieprzu i ostrej papryce. Substancja ta powoduje, że zarówno papryka, jak i pieprz mają pikantny smak. Jeśli kojarzysz, jak „rozgrzany” w środku czuje się człowiek, który zjadł choćby szczyptę papryczki chili czy pieprzu, to jest to bezpośrednie działanie kapsaicyny. Wraz ze wzrostem stężenia tej substancji wzrasta również pikantność papryki, pieprzu czy innych produktów, do których została ona wyekstraktowana.

No dobrze, ale co to ma wspólnego ze spalaniem tkanki tłuszczowej? Dlaczego akurat kapsaicyna jest składnikiem, który w dużym stopniu decyduje o właściwościach odchudzających suplementu Redox Hardcore sprzedawanego przez SFD? Otóż związek jest bezpośredni, ponieważ kapsaicyna nie tylko odpowiada za pikantny smak, ale również ma działanie termogeniczne. Oznacza to, że jej spożycie prowadzi do podwyższenia temperatury ciała – to stąd charakterystyczne uczucie pieczenia w ustach po zjedzeniu ostrej papryki lub pieprzu.

Mechanizm termogenezy prowadzi do przyspieszonego spalania energii. Aby utrzymać podwyższoną temperaturę, organizm musi bowiem wykonać pewną pracę, w efekcie czego sięga po kalorie, które są w ten sposób wykorzystywane, a nie gromadzone w formie nieestetycznych fałd, boczków i krągłości. Nie są to bynajmniej podejrzenia, nie trzeba tym tezom wierzyć na słowo, ponieważ istnieją badania naukowe potwierdzające właściwości odchudzające kapsaicyny.

Termogeniczne wsparcie w spalaniu tkanki tłuszczowej

Termogeniczne działanie kapsaicyny jest skutecznie stosowane w odchudzaniu. Ze względu na jej obecność w ostrej papryce poleca się to warzywo w diecie redukcyjnej, jak również zaleca się spożywanie ostrych potraw. Kapsaicynę wykorzystują liczne suplementy i odżywki odchudzające, z których za jeden najskuteczniejszych uznaje się Redox Hardcore. Zawarta w nim kapsaicyna pochodzi z ekstraktu z papryczki rocznej capsicum annuum i jest zamknięta w opatentowanej formule Capsimax.

Choć kapsaicyna słynie z działania wspierającego odchudzanie, to badania wykazały, że wyróżnia się też innymi cennymi właściwościami, m.in. przeciwnowotworowymi. Jej częste spożywania zwiększa szanse na uniknięcie zmian kancerogennych w organizmie, a zarazem przyczynia się do obniżenia ich aktywności, jeśli już się pojawią. Kapsaicynę poleca się w szczególności osobom cierpiącym na nowotwór pęcherza. Ale to nie wszystko, ponieważ kapsaicyna pomaga też zwalczać chorobę Alzheimera i ma właściwości przeciwbakteryjne.

Kapsaicyna to ważny składnik Redox Hardcore – najnowszego spalacza tłuszczu od SFD. Poza działaniem termogenicznym oferuje on jednak również przyspieszenie metabolizmu, redukcję apetytu i poprawę nastroju, a to dzięki pozostałym składnikom zawartym w Redox Hardcore. Jeżeli poszukujesz skutecznego spalacza tłuszczu, to dobry wybór.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.sfd.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here