Najpierw masa, potem rzeźba! Wie to każdy, kto usiłuje zbudować silną, muskularną sylwetkę, robiącą ogromne wrażenie. Czasem jednak nabranie masy wymaga pewnych wspomagaczy. Są nimi odżywki i odpowiednia dieta na masę, która pomoże w uzyskaniu założonego efektu.

Czym jest odżywka białkowa?

Białko jest głównym materiałem budulcowym naszego ciała, a przede wszystkim tkanki gruczołowej i nerwowej. Z tego też powodu jest głównym elementem diety osób, które uprawiają jakikolwiek sport. Im aktywniejszy jest tryb życia, tym większe jest zapotrzebowanie na białko. Dla osób uprawiających sport przyjmuje się, że zalecana dawka białka to 1,4-2g na każdy kilogram masy ciała. Nie każdy jest w stanie dostarczyć organizmowi takiej ilości białka. Odżywka białkowa służy więc do tego, by uzupełnić braki w dostarczanym do organizmu białku.

Dieta na masę, czyli co jeść, by zbudować mięśnie?

Budowa mięśni wymaga odpowiedniej diety. Bardzo korzystne jest spożywanie dużych ilości mleka, ryżu, czerwonego mięsa, orzechów, ziemniaków czy tłustych ryb. Warto swoją dietę urozmaicić suplementami białkowymi, gainerami oraz domowymi koktajlami białkowymi. Doskonałym produktem służącym do uzupełnienia protein w diecie jest Białko Olimp Whey Protein Complex 700g. Jest to najwyższej jakosci źródło białek i dodatkowa porcja aminokwasów BCAA. Produkt zawiera niską zawartość tłuszczy i węglowodanów, nie pieni się i bardzo dobrze przyswaja się w organizmie. Pobudza metabolizm do działania i smakuje rewelacyjnie. Do wyboru jest kilka wersji smakowych. Odżywki białkowe najwyższej jakości znajdziesz tutaj: https://pakerszop.pl/odzywki-bialkowe/olimp-whey-protein-complex-700g.html.

Czym są gainery?

Gainery to odżywki węglowodanowo-białkowe, występujące w postaci proszku. Około 70% zawartości gainera stanowią węglowodany, a 15% to białka. Tego typu produkty są zalecane osobom, które próbują zbudowań masę mięśniową i potrzebują znacznego zwiększenia ilości kalorii w diecie. Dzięki wysokiej zawartości węglowodanów, organizm łatwiej nabiera masy i nie powoduje zużywania białka jako źródła energii np. podczas treningu. Gainery skuteczne i bezpieczne w stosowaniu znajdziesz tutaj: https://pakerszop.pl/gainery-na-mase/mutant-mass.

Czy stosowanie gainerów i odżywek białkowych jest skuteczne i bezpieczne?

Zarówno odżywki białkowe, jak i gainery produkowane są z naturalnych składników, co sprawia, że są naprawdę bezpieczne i dają bardzo dobre efekty przy regularnym stosowaniu. W połączeniu z ćwiczeniami stanowią pierwszy krok do zbudowania silnej, umięśnionej sylwetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here