Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego są świetnym pomysłem dla amatorów dopiero chcących rozpocząć swoją przygodę z siłownią, jak i osób już bardziej “zaprawionych w boju”. Jeśli trenujesz od dłuższego czasu, jednak wciąż nie zauważasz zadowalających Cię rezultatów, być może właśnie konsultacja ze specjalistą będzie dobrą formą pomocy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Trening personalny ukierunkowany jest na indywidualne cele oraz potrzeby każdego klienta. Wykonywana na siłowni praca opiera się na konsultacji ze specjalistą, który dopasowuje rodzaj wysiłku oraz używanych narzędzi do celów wyznaczonych przez klienta. Jest to pomocne w szeregu różnych sytuacji – zarówno wtedy, kiedy trenujemy aby poprawić swoją siłę oraz zbudować masę, jak i wtedy gdy zależy nam na utracie paru zbędnych kilogramów. Ze względu na indywidualne nastawienie trenera do każdego przypadku, możliwe jest uzyskanie wyników szybciej oraz efektywniej, niż gdyby ćwiczący układał sobie plan treningowy samodzielnie, bez fachowej wiedzy.

Warto zauważyć również, że trener personalny może okazać się nieocenioną pomocą w przypadku osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z maszynami znajdującymi się na siłowni. Specjalista będzie w stanie nauczyć nowicjusza podstawowych zasad używania każdego ze sprzętów oraz udzielić mu cennych wskazówek dotyczących przeprowadzania treningu, jakie z pewnością zmniejszą ryzyko odniesienia kontuzji.

Pomoc trenera w obliczu braku postępów

Pomoc trenera personalnego może okazać się niezbędna w momencie, kiedy mimo regularnego wysiłku fizycznego, nie dostrzegamy efektów ćwiczeń. Bardzo często brak widocznych wyników jest konsekwencją nieprawidłowo stworzonego planu treningowego lub niewłaściwej intensywności wykonywanych ćwiczeń. Zdarzają się również sytuacje, kiedy osoby stawiają sobie cele zdecydowanie wykraczające poza ich aktualne możliwości lub takie do których dojście wymaga więcej czasu, niż jest to przewidziane przez trenującego amatora. W sytuacji kiedy nie jesteśmy zadowoleni z osiąganych postępów, na pewno dobrze jest skonsultować się z trenerem personalnym, który przyjrzy się naszemu planowi ćwiczeń oraz dokona w nim niezbędnych poprawek.

W przypadku “pierwszych razów” oraz powrotów na siłownię

Pierwszy trening na siłowni z pewnością warto przeprowadzić w obecności trenera, który dokładnie poinstruuje nas, jak używać poszczególnych sprzętów oraz podpowie, jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, aby efektywnie zbliżać się do wyznaczonych celów. Niestety wiele osób początkujących ogranicza się wyłącznie do ćwiczeń cardio. Początkujący z reguły nie wiedzą, jak prawidłowo używać poszczególnych maszyn. Pomoc trenera z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Trening personalny na siłowni jest również znakomitym pomysłem w obliczu odniesionych urazów oraz kontuzji, kiedy decydujemy się po chwili przerwy wrócić na siłownię. Taka sytuacja wymaga powzięcia szczególnych środków zaradczych – dbanie o swoje bezpieczeństwo jest kluczowe, kiedy wcześniej już nadwyrężyliśmy ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here